PARIM VALIK TEKSTIILE

Sinule, lapsele, kodule

KIIRE TARNE

2-5 päeva jooksul.

RAHA TAGASI GARANTII

14-päevane tagastusõigus.

TASUTA TARNE

Üle 70 eurostele tellimustele.

TURVALINE OSTUKOHT

Veebileht on krüpteeritud.

GOTS sertifikaat

GOTS (Global Organic Textile Standard) on maailma juhtiv orgaanilise tekstiili tootjatele antav sertifikaat. Taotleda võivad seda nii tooraine tootjad kui käitlejad, samuti valmistekstiilide tegijad. GOTSi on välja töötanud rahvusvaheline töögrupp ja sellepärast on see ka ülemaailmselt tunnustatud.

GOTS sertifikaat ei jälgi ainult, et tekstiilide tooraine oleks ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud, vaid tagab ka, et kogu tootmisprotsess puuvillast kuni müügiks valmisoleva kangani oleks toimunud keskkonda säästvalt ja kõrgeid sotsiaalseid kriteeriumeid järgides.

See tähendab seda, et kui kangatootja omab GOTS sertifikaati, omab seda kogu temaga seotud tootmiskett. Kogu puuvill on kasvatatud ilma kemikaalideta ja pole kasutatud geneetiliselt muundatud seemneid. Töölistele on loodud inimväärsed töötingimused ja nad saavad oma tööle väärilist palka. Peetakse kinni lubatud tööaegadest ja kõik töötavad seal vabatahtlikult. Ei kasutata lapstööjõudu. Ka värvid, mida kangaste värvimiseks kasutatakse, on läbinud range kontrolli ja ei tohi sisalda keelatud aineid ega tervistkahjustavaid saasteaineid. Värvide parandamiseks tehakse pidevalt tööd.

GOTS sertifikaadil on kaks varianti:

  1. Toode koosneb vähemalt 95% kontrollitud mahepõllumajandusest saadud toorainest.
  2. Toode koosneb vähemalt 70% kontrollitud mahepõllumajandusest saadud toorainest, 30% võib olla tööstuslikult toodetud looduslik tooraine, kuni 10% sellest võib olla sünteetiline tooraine. (Erandid on spordiriided ja sukkpüksid)

GOTS sertifikaadi saamiseks tuleb firmadel palju vaeva näha ja sertifikaadi omanikel tuleb ennast teatud aja tagant uuesti tõestada. See tähendab, et neid kontrollitakse vähemalt kaks korda aastas ja sellest üks kord ette teatamata.

GOTS sertifikaat