PARIM VALIK TEKSTIILE

Sinule, lapsele, kodule

KIIRE TARNE

2-5 päeva jooksul.

RAHA TAGASI GARANTII

14-päevane tagastusõigus.

TASUTA TARNE

Üle 70 eurostele tellimustele.

TURVALINE OSTUKOHT

Veebileht on krüpteeritud.

Voodipesu materjalid

Puuvill

Puuvill on tänapäeval kodutekstiilide valmistamisel kõige levinum looduslik kiud. Puuvill on naturaalne nahasõbralik materjal, mis on vastupidav ja kerge hooldada. Parimad ja vastupidavad on egiptuse, pima, kamm-puuvill. Orgaaniline puuvill, mille kasvatamisel on rakendatud loodushoiu nõudeid, on ohutum tervisele ja keskkonnale.

Puuvillast kootakse erinevaid voodipesu kangaid ja nende nimetused on järgmised:

  • Sits – labasekoeline e.ristkoes kangas
  • Ranforce – labasekoeline e.ristkoes kangas
  • Bjass – labasekoeline e.ristkoes kangas
  • Satään – satiinkoes kangas, kanga pind jääb sile  ja siidja läikega
  • Jacquard satään – sissekootud mustriga kangas
  • Perkaal  – eriti tihedas koes labasekoeline kangas. Kootakse peentest niitidest ja kanga pind jääb sile.

Lina

Maailma ühe vanima kultuurtaime ladinakeelne nimetus Linum usitatissimum tähendab sõna-sõnalt “kõige kasulikum taim”. Linakiud amuletina oli puhastus- ja kaitsesümbol. Lina on väga hea soojusjuht, juhtides soojust 5 korda paremini kui vill ja 19 korda paremini kui siid. Lina on nahal meeldivalt jahe ja värske. Linane kangas kuivab kiiresti, on antibakteriaalne ja higistamisvastane.

Lina eeliseks on naturaalsus, nahasõbralikkus ja vastupidavus. Materjal on hingav, imab väga hästi niiskust, kuivab kiiresti ja tundub jahedana. Linale on unikaalne ebaühtlane välimus. Lina on loomult tugevalt kortsuv, kortsud sirgestuvad halvasti ja materjal võib märgudes kokku tõmmata. Spetsiaalse töötlusega läbipestud linased kangad ei tõmbu pesus kokku ja kortsuvad vähem.

Siid

Siidi nime kannab mooruspuu siidiliblikatelt saadud kiud ja sellest toodetud kangas. Siid suudab imada niiskust umbes 30% omaenda kaalust. Siid on naturaalne, väga nahasõbralik materjal, mis on väga peen, sile ja kerge. Siid on hingav, loomuomase hea niiskus- ja soojusjuhtivusvõimega (külmaga hoiab sooja, kuumaga tundub jahedana), hästi niiskust imav materjal, mis kuivab kiiresti. Siid on kortsumisele vastupidav, kortsud sirgestuvad niiskuse toimel. Miinusena võib välja tuua, et materjal on õrn ja vajab ettevaatlikku käsitsemist, see ei pea vastu hõõrdumisele ning võib märjana kaotada vormi. Higi nõrgestab siidikiudu. Siid elektriseerub kuivas jahedas õhus.

Hoolduseks sobib keemiline puhastus või õrn käsipesu 30 kraadi juures vähese õrna pesu pesemiseks ette nähtud pesemisvahendiga, pesta võib ka õrnatoimelise šampooniga. Vajaduse korral võib kasutada antistaatilist pesuloputusvahendit. Vältida hõõrumist, väänamist ja trummelkuivatust. Liigse vee võib õrnalt välja muljuda rätiku vahele rullituna ning kuivatada tasapinnal. Triikida niiskelt pahemalt poolt madalal temperatuuril. Võib triikida läbi kaitsva puuvillariide, kuid triikimisel mitte aurutada.